Kredyty gotówkowe

Published by admin on ndz., 03/22/2015 - 13:20 in

Tags 

, ,
kredyty gotówkowe

Rynek kredytowy w Polsce rozwija się perfekcyjnie w ostatnich latach. Zarówno banki jak i instytucje pozabankowe bardzo mocno stawiają na ten rynek i starają się w ten sposób budować swoje zyski.

Jak wygląda kredyt gotówkowy?

Podstawowy kredyt to oczywiście pożyczka gotówkowa, w ramach której klient nie musi deklarować na jakie zakupy będą przeznaczone pożyczane pieniądze. Kredyty gotówkowe to jedna z form kredytowych, które można spotkać w tradycyjnych bankach. W zależności od placówki różne będą warunki takiego kredytu. Przede wszystkim mocno zróżnicowana będzie maksymalna wysokość kredytu. W tradycyjnych bankach jest to najczęściej kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dużo jednak będzie zależeć od zdolności kredytowej, która w przypadku kredytów gotówkowych w bankach jest mocno sprawdzana. Klient musi przyjść z masą różnych dokumentów, które będą potwierdzać, że jest osobą stale zarabiającą i będzie w stanie spłacać kredyt.

Wymagania kredytowe banków

Banki przede wszystkim chcą zarabiać, dlatego nie dopuszczają do siebie możliwości takiej, że klient nie będzie regulował swojego zobowiązania. Dlatego uzyskanie kredytu gotówkowego w banku nie jest takie proste i wymaga przede wszystkim przedstawiania dokumentów, które będą pokazywały naszą zdolność kredytową. Starannie badana jest również nasza historia kredytowa, jeśli są na niej jakieś skazy bank może odmówić kredytu bądź też maksymalnie ograniczyć jego wielkość.

Wymagania kredytowe parabanków

Inaczej funkcjonują kredyty gotówkowe w tak zwanych parabankach. W przypadku tej instytucji uzyskanie kredytu nie powinno stanowić żadnego problemu. nie stawiają one wysokich wymagań i najczęściej nie badają dochodów ani historii kredytowej. Dla nich nawet jeśli klient nie będzie spłacał nie ma żadnego problemu, gdyż wysokie odsetki i skonstruowane sprawnie umowy będą działać na ich korzyść i w ostatecznym rozrachunku zarobią na takiej pożyczce jeszcze więcej. Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe możliwości jest wiele, w parabankach można liczyć się z łatwiejszym uzyskaniem kredytu, jednak kwota pożyczki będzie dużo niższa niż w tradycyjnym banku.